האם כדאי לגור ב-Port St. Lucie? יתרונות וחסרונות ב-2026, עם מקורות

תשובה קצרה: Port St. Lucie היא מקום טוב לגור בו אם הפשרות שהיא דורשת מתאימות לתקציב ולתוכניות שלכם, ואת שני הצדדים אפשר למדוד. בצד החיובי: המחיר החציוני של בית צמוד קרקע בעיר ברבעון השלישי של 2026 היה $415,000, ללא שינוי לעומת שנה קודם; שיעור המס העירוני לשנת הכספים 2026/27 הוא 4.8750 מיל (mills), ההפחתה השנתית ה-11 ברציפות לפי הספירה של העירייה; ובתוך העיר נמצאים HCA Florida St. Lucie Hospital ואימוני האביב (spring training) של ה-Mets ב-Clover Park (MLB.com, 2023). בצד השלילי: הממוצע המאושר של Citizens לשנת 2026 לפוליסת ביטוח בית מקיפה (multiperil, HO3) במחוז St. Lucie הוא $3,391; ההוריקנים Frances ו-Jeanne פגעו ביבשה בקצה הדרומי של Hutchinson Island בהפרש של שלושה שבועות ב-2004; הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת ביולי ובאוגוסט ב-Fort Pierce הסמוכה היא 89.2 מעלות (פרנהייט); וזמן הנסיעה הממוצע לעבודה, 30.5 דקות (אומדני לשכת המפקד האמריקאית, Census, לשנים 2020 עד 2024), גבוה מהממוצע בפלורידה, 28.0. לצמיחה יש שני צדדים: לפי אומדן ה-Census Bureau, ב-1 ביולי 2025 גרו בעיר 268,062 תושבים, עלייה של 30.9% לעומת בסיס 2020 שלה. אלה חציונים, ממוצעים וממוצעים רב-שנתיים מתוארכים, לא תחזית לגבי בית מסוים.

אנשים שואלים אותי אם Port St. Lucie היא מקום טוב לגור בו עוד לפני שהם שואלים על בית כלשהו. התשובה שלי היא רשימה של יתרונות וחסרונות, כל אחד עם תאריך ומקור, כדי שתוכלו לשקול אותם מול התקציב שלכם. אני לא מדרג בתי ספר או שכונות; בשאלות על בתי ספר פנו ל-St. Lucie Public Schools, ולנתוני פשיעה פנו לגוף אכיפת החוק שמשרת את הכתובת.

יתרונות וחסרונות של מגורים ב-Port St. Lucie במבט אחד

נושאמה המקורות מראיםיתרון או חיסרון
צמיחה268,062 תושבים ב-1 ביולי 2025, עלייה של 30.9% לעומת בסיס אפריל 2020 (Census)גם וגם
מחירי בתיםמחיר חציוני של בית צמוד קרקע בעיר: $415,000 ברבעון השלישי של 2026, ללא שינוי משנה לשנה (Florida Realtors)יציב
מס נכסשיעור עירוני של 4.8750 מיל ל-2026/27, לעומת 4.9750; בערך 22 מיל בסך הכול (שמאי המחוז; החישוב שלי)יתרון, בזכות המגמה בעירייה
ביטוחממוצע HO3 מאושר של Citizens ל-2026 במחוז St. Lucie: $3,391; בכל המדינה $3,202 (Citizens)חיסרון
חום וגשםטמפרטורה מקסימלית ממוצעת של 89.2 מעלות ביולי ובאוגוסט; בערך מחצית מהגשם יורד מיוני עד ספטמבר (ממוצעים רב-שנתיים 1991 עד 2020, Fort Pierce)חיסרון
סערותFrances ו-Jeanne, ספטמבר 2004; סופות הטורנדו של Milton, 9 באוקטובר 2024 (NHC, NWS, Florida Climate Center)חיסרון
תעסוקהאתרים של Amazon, FedEx, Costco, Cleveland Clinic ואחרים ב-Southern Grove (העירייה)יתרון
שירותי בריאותHCA Florida St. Lucie Hospital; Cleveland Clinic Tradition Hospitalיתרון
פנאיאימוני האביב של ה-Mets ב-Clover Park; השבילים של Savannas Preserve State Parkיתרון
נסיעה לעבודהממוצע של 30.5 דקות, לעומת 28.0 בפלורידה (אומדני Census, 2020 עד 2024)חיסרון

כמה גדולה Port St. Lucie, ובאיזה קצב היא גדלה?

מפקד האוכלוסין של 2020 ספר ב-Port St. Lucie 204,851 תושבים. אומדן Vintage 2025 של ה-Census Bureau הוא 268,062 תושבים ב-1 ביולי 2025, שינוי של 30.9% לעומת בסיס האומדנים שלה מ-1 באפריל 2020, 204,826. בהודעה שפרסמה ב-14 במאי 2026 דורגה העיר במקום ה-9 מבין הערים עם 20,000 תושבים ומעלה בגידול במספרים מוחלטים בין 1 ביולי 2024 ל-1 ביולי 2025: תוספת של 9,131 תושבים.

לפי העירייה, העיר "משתרעת על 120 מייל רבוע במחוז St. Lucie", התאגדה ב-27 באפריל 1961, ונמצאת כ-50 מייל צפונית ל-West Palm Beach. הצמיחה מופיעה בשני צידי הרשימה: מעסיקים חדשים ב-Southern Grove, ותוכנית להרחבת ה-Turnpike (כביש האגרה של פלורידה) שלפי המדינה נועדה "לענות על ביקוש התנועה בעתיד".

כמה עולה בית ב-Port St. Lucie?

הדוח של Florida Realtors לרבעון השלישי של 2026, שפורסם ב-16 באוקטובר 2026, מעמיד את המחיר החציוני של בית צמוד קרקע ב-Port St. Lucie על $415,000, ללא שינוי לעומת שנה קודם, על בסיס 1,118 עסקאות שנסגרו. ברבעון השלישי של 2026 קיבלו המוכרים בעיר, בחציון, 96.2% מהמחיר המבוקש המקורי, הזמן החציוני עד חוזה היה 53 ימים, ובשוק היו 4.6 חודשי היצע (כמה זמן היו מספיקים הנכסים המוצעים למכירה בקצב המכירות האחרון). לרבעון השלישי של 2026, אותו דוח מעמיד את החציון של בית צמוד קרקע במחוז St. Lucie על $399,000, וב-Fort Pierce על $284,750. נתוני ספטמבר של המחוז, דירות הקונדו, מחוז Martin וריביות המשכנתא מופיעים בעדכון שוק הדיור של Port St. Lucie לספטמבר 2026 שלי.

כמה מס נכס משלמים ב-Port St. Lucie?

שיעורי המס נקבעים במיל (mills): מיל אחד הוא $1 מס על כל $1,000 של שווי חייב במס. טבלת שיעורי המס הסופיים של 2026 של שמאי מחוז St. Lucie (Property Appraiser) מציגה לעיר 4.6107 מיל לתפעול ועוד 0.2643 לחוב שאושר בהצבעת התושבים, 4.8750 בסך הכול. מועצת העיר אימצה את השיעור הזה ב-28 בספטמבר 2026, בצו Ordinance 26-84, בדיון תקציב מיוחד. לפי הודעת העירייה מ-24 ביולי 2026, זו ירידה מ-4.9750 בשנת הכספים 2025/26, ההפחתה השנתית ה-11 ברציפות, והעירייה הורידה את השיעור שלה ב-25% מאז 2016. העירייה היא רק שורה אחת בחשבון:

ההיטל, לפי הטבלה הסופית של שמאי המחוז ל-2026מיל
עיריית Port St. Lucie4.8750
המחוז: County General Fund (4.0441) ו-Fine and Forfeiture (2.7294)6.7735
מחוז הכבאות (Fire District)3.0000
מסי החינוך: School RLE, Capital Outlay, Discretionary ו-Voter Referendum6.2450
Children's Services Council, תחבורה ציבורית מחוזית (County Public Transit MSTU), הדברת יתושים (Mosquito Control), Erosion District E, SFWMD, Okeechobee Basin, Everglades Construction ו-FIND1.1108
סך הכול22.0043

קיבוץ השורות והסך הכולל הם החישוב שלי. הטבלה מדפיסה גם 21.8691, שזה בדיוק הסכום שלי בלי הדברת היתושים (0.1352), והיא לא מציינת לאיזה אזור מס (tax district) שייך כל סכום, אז בדקו את ההיטלים ברשומה של החלקה עצמה. ב-22.0043 מיל, על $100,000 של שווי חייב במס משלמים $2,200.43 מס בשנה, והחלק של העירייה הוא $487.50, בערך 22%, בהתאם להצהרה הלא מתוארכת של העירייה שהיא "אחראית רק ל-22% מחשבון מס הנכס". פטורים וחיובים שאינם לפי שווי (non-ad valorem) לא נכללים בדוגמה הזו; לחישוב מלא על מחיר אחד, ראו כמה עולה להחזיק בית של $500,000 ב-Port St. Lucie.

כמה עולה ביטוח בית ב-Port St. Lucie?

Citizens Property Insurance מפרסמת ממוצעים לפי מחוז. בטבלת שינויי התעריפים המאושרים שלה ל-2026 מופיעות 8,315 פוליסות ביטוח בית מקיפות (HO3) במחוז St. Lucie, עם פרמיה ממוצעת של $3,502 לפני השינוי של 2026 וממוצע מאושר של $3,391 אחרי ירידה של 3.2%. בכל המדינה, הממוצע של HO3 יורד מ-$3,506 ל-$3,202, ירידה של 8.7%, כך שהמחוז נשאר מעל הממוצע במדינה.

אלה ממוצעים של מבטח אחד, לא הצעות מחיר. בקשו מסוכן ביטוח מורשה הצעת מחיר לבית הספציפי, כולל כיסוי רוח, ובדקו את אזור ההצפה שלו בעזרת המדריך שלי על אזורי הצפה וביטוח הצפות ב-Port St. Lucie.

כמה חם וגשום ב-Port St. Lucie?

Florida Climate Center ב-Florida State University מפרסם ממוצעים רב-שנתיים לשנים 1991 עד 2020 לתחנת Fort Pierce שלו (COOP 083207), תחנה סמוכה במחוז St. Lucie; ברשימה שלו אין תחנה ב-Port St. Lucie. הדף לא מציין יחידות; הנתונים נראים כמעלות פרנהייט ואינצ'ים. הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת ביולי ובאוגוסט היא 89.2, והמינימום הממוצע בינואר הוא 53.0. מתוך 55.89 אינץ' משקעים בשנה, 27.87 יורדים מיוני עד ספטמבר (הסכום שלי של 6.22, 6.19, 7.25 ו-8.21), בערך מחצית; דצמבר הוא החודש היבש ביותר, עם 2.41.

האם יש הוריקנים ב-Port St. Lucie?

כן. הרשומות של National Hurricane Center (NHC, המרכז הלאומי להוריקנים) ושל National Weather Service (NWS, השירות המטאורולוגי הלאומי) מראות את הסערות האלה ליד העיר. מהירות הרוח מופיעה בקשרים, ו-mb הוא מיליבר, יחידת לחץ.

סערהתאריךמה אומרת הרשומה
Frances, קטגוריה 25 בספטמבר 2004פגע ביבשה בקצה הדרומי של Hutchinson Island עם רוחות של 90 קשר. מגדל ב-Port St. Lucie רשם רוח רציפה של 67 קשר ומשב של 83 קשר. הנחשול הגבוה ביותר שמדד ה-NHC בחוף המזרחי של פלורידה היה 5.89 רגל מעל פני הים הממוצעים, ב-St. Lucie Lock.
Jeanne, קטגוריה 326 בספטמבר 2004העין חצתה את הקצה הדרומי של Hutchinson Island, קצת מזרחית ל-Stuart, עם רוחות של 105 קשר לפי ההערכה. מדידות ב-Port St. Lucie: לחץ מינימלי של 953.7 mb ומשב של 74 קשר. משב של 111 קשר ב-Fort Pierce Inlet היה "משב הרוח הגבוה ביותר שדווח מפלורידה".
סופות הטורנדו של Milton9 באוקטובר 2024הסקר הראשוני של NWS Melbourne: טורנדו בדרגת EF-1, במהירות 80 עד 90 מייל לשעה (mph), עבר 11.8 מייל מ-Port St. Lucie ל-Fort Pierce, בלי הרוגים ובלי פצועים. טורנדו נפרד בדרגת EF-3, שעבר דרך Fort Pierce, Spanish Lakes ואזור Vero Beach, עבר 21 מייל והוביל ל-6 מקרי מוות (Florida Climate Center).

Frances ו-Jeanne הגיעו בהפרש של שלושה שבועות. לגבי כל בית, השאלות בנושא סערות הן אזור ההצפה שלו, הצעת מחיר לביטוח עם כיסוי רוח, ומה המוכר מגלה.

אילו מקומות עבודה ומעסיקים יש ב-Port St. Lucie?

העירייה מתארת את Southern Grove כ"פרויקט בעל השפעה אזורית (Development of Regional Impact, DRI) בשטח 3,605 אקר" מדרום ל-Tradition Parkway, עם גישה ישירה ל-I-95. הדף הלא מתוארך שלה, שנבדק ב-24 באוקטובר 2026, מונה את Tradition Hospital של Cleveland Clinic, בן שבע קומות, ומרכז מחקר בשטח 107,000 רגל רבועה (sq ft); מתקן של City Electric Supply (TAMCO) (200 משרות שנשמרו, 50 חדשות); תחנת הפצה של Amazon (200 משרות מלאות); מרכז מיון של FedEx (450 משרות); ו-192 אקר ש-Costco קנתה ב-2024 בשביל "מתקן של 1.8 מיליון רגל רבועה" (500 משרות צפויות). לפי העירייה, ל-Southern Grove יש פוטנציאל ליצור יותר מ-22,500 משרות, וזו תחזית, לא ספירה, והעירייה מוסיפה שעד 2025 "נותרו זמינים פחות מ-20 אקר".

אילו בתי חולים יש ב-Port St. Lucie?

HCA Florida St. Lucie Hospital, ב-1800 SE Tiffany Ave, מציג את עצמו באתר שלו (כפי שנבדק ב-24 באוקטובר 2026) כבית חולים עם 282 מיטות, עם שירותי חירום 24/7, מרכז לידה והסמכה כמרכז שבץ ראשוני (Primary Stroke Center) מ-The Joint Commission. לפי העירייה, Tradition Hospital של Cleveland Clinic נמצא ב-Southern Grove.

מה יש לעשות? אימוני האביב ושבילים

Clover Park, ב-31 Piazza Drive, נפתח ב-1988 בשם Thomas J. White Stadium, ויש בו 7,160 מושבים. זה הבית של St. Lucie Mets מליגת Florida State League, וה-Mets העבירו לשם את אימוני האביב לקראת עונת 1988 (MLB.com, 1 בפברואר 2023). ב-Savannas Preserve State Park, ב-2541 SE Walton Road, יש יותר מ-17 מייל של שבילים רב-שימושיים; הפארק פתוח מ-8:00 עד השקיעה, 365 ימים בשנה, והכניסה עולה $3 לרכב, בלי מזומן (Florida State Parks, כפי שנבדק ב-24 באוקטובר 2026). בדף של הפארק מתפרסמות הודעות על גישה ועל סגירות, אז בדקו אותו לפני שאתם יוצאים.

כמה זמן לוקחת הנסיעה לעבודה מ-Port St. Lucie?

לפי American Community Survey (הסקר הקהילתי האמריקאי) של ה-Census Bureau לשנים 2020 עד 2024, זמן הנסיעה הממוצע לעבודה ב-Port St. Lucie הוא 30.5 דקות, לעומת 28.0 בפלורידה ו-26.4 בארה"ב. Florida's Turnpike Enterprise מתכננת להרחיב את ה-Turnpike מ-Jupiter (Indiantown Road) ועד Okeechobee Road (SR 70), כולל שיפורים במחלף SW Port St. Lucie Blvd והרחבה מ-Becker Road ועד Crosstown Parkway. בדף הפרויקט הלא מתוארך שלה, שנבדק ב-24 באוקטובר 2026, כתוב שלאף אחד מהפרויקטים האלה אין מימון לרכישת זכויות דרך (right-of-way) או לבנייה. בלי ספירות תנועה רשמיות, אני לא טוען שום דבר על מגמות התנועה; נסעו בעצמכם בדרך לעבודה בשעות שבהן תצטרכו לנסוע.

מה לבדוק לפני שבוחרים בית ב-Port St. Lucie?

בקשו את הדברים האלה בכתב לגבי הבית שאתם שוקלים:

  • הרשומה של שמאי המחוז, עם השווי החייב במס וההיטלים שחלים על הנכס.
  • הצעת מחיר לביטוח מסוכן מורשה, כולל כיסוי רוח.
  • אזור ההצפה של הבית לפי FEMA.
  • דמי איגוד בעלי הבתים (HOA), אם יש, והיטלי CDD (מחוז פיתוח קהילתי; היטל שנגבה יחד עם חשבון מס הנכס). הם משתנים מקהילה לקהילה, אז קבלו את הסכומים המדויקים לבית שאתם שוקלים; הפוסט שלי על העלויות הנסתרות של בנייה חדשה מסביר אילו גילויים כדאי לבקש.

מה המדריך הזה לא כולל

המדריך לא נותן זמני נסיעה לשדות התעופה באזור, ספירות תנועה בכבישי העיר או מספר מיטות ב-Tradition Hospital. נתוני מזג האוויר הם הממוצעים הרב-שנתיים של Fort Pierce, כי התיאור של העירייה עצמה לטמפרטורות לא מציין תחנה. ומבחירה, המאמר גם לא כולל את דירוגי הביטחון האישי, נתוני בתי הספר וסקרי התושבים שמקורות מסוימים מפרסמים.

שאלות שאנשים שואלים על מגורים ב-Port St. Lucie

האם Port St. Lucie היא מקום טוב לגור בו?

התשובה תלויה בשאלה אם היתרונות והחסרונות שלה מתאימים לתקציב שלכם. המחיר החציוני של בית צמוד קרקע בעיר ברבעון השלישי של 2026 היה $415,000, ושיעור המס העירוני ל-2026/27 הוא 4.8750 מיל. מנגד, הממוצע המאושר של Citizens ל-HO3 במחוז St. Lucie ל-2026 הוא $3,391, וזמן הנסיעה הממוצע לעבודה הוא 30.5 דקות (אומדני Census לשנים 2020 עד 2024), יותר מהממוצע בפלורידה, 28.0.

כמה אנשים גרים ב-Port St. Lucie?

ה-Census Bureau העריכה 268,062 תושבים ב-1 ביולי 2025, עלייה של 30.9% לעומת בסיס האומדנים שלה מ-1 באפריל 2020, 204,826. מפקד 2020 ספר 204,851 תושבים.

האם Port St. Lucie גדלה מהר?

ה-Census Bureau דירגה אותה במקום ה-9 מבין הערים עם 20,000 תושבים ומעלה בגידול במספרים מוחלטים בין 1 ביולי 2024 ל-1 ביולי 2025, עם תוספת של 9,131 תושבים.

מה שיעור מס הנכס ב-Port St. Lucie?

השיעור העירוני לשנת הכספים 2026/27 הוא 4.8750 מיל, לעומת 4.9750. אם מוסיפים את ההיטלים של המחוז, של מערכת החינוך, של הכבאות ושל הרשויות המיוחדות מהטבלה הסופית של שמאי המחוז ל-2026, מגיעים ל-22.0043 מיל, או 21.8691 בלי הדברת היתושים, אז בדקו ברשומה של החלקה אילו היטלים חלים עליה.

האם הוריקן פגע ב-Port St. Lucie?

Frances, הוריקן בקטגוריה 2, ו-Jeanne, בקטגוריה 3, פגעו ביבשה בקצה הדרומי של Hutchinson Island ב-5 בספטמבר וב-26 בספטמבר 2004, ובין המדידות ב-Port St. Lucie נרשמו משבים של 83 ו-74 קשר. במהלך Milton, ב-9 באוקטובר 2024, הסקר הראשוני של National Weather Service מצא טורנדו בדרגת EF-1 שעבר מ-Port St. Lucie ל-Fort Pierce.

כמה חם וגשום ב-Port St. Lucie?

ב-Fort Pierce, תחנה סמוכה עם ממוצעים רב-שנתיים לשנים 1991 עד 2020, הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת ביולי ובאוגוסט היא 89.2 מעלות, והמשקעים השנתיים הם 55.89 אינץ', כמחציתם מיוני עד ספטמבר.

דברו עם ויליאם. שוקלים את Port St. Lucie מול עיר אחרת? התקשרו או שלחו לי הודעת טקסט עם טווח המחירים שלכם והאזורים שאתם משווים, ואני אאתר עסקאות שנסגרו לאחרונה, רשומת מס לדוגמה ואת אזור ההצפה של בתים שמתאימים לכם, כדי שתוכלו להעמיד את העלויות האמיתיות זו לצד זו. התקשרו או שלחו הודעת טקסט ל-(772) 800-2274, או כתבו לי דרך האתר (באנגלית). אני עובד באנגלית, אבל אם נוח לכם יותר בעברית, פשוט תגידו לי ואדאג בשמחה שתקבלו עזרה בעברית.

מידע כללי, לא ייעוץ משפטי, מיסויי, מימוני או ביטוחי, ולא התחייבות לשום מחיר, עמלה, תאריך או תוצאה. נתוני הביטוח הם ממוצעים של Citizens, לא הצעות מחיר; סכומי המס תלויים באזור המס של החלקה ולא כוללים פטורים וחיובים שאינם לפי שווי; נתוני האוכלוסייה, המחירים והאקלים הם אומדנים, חציונים וממוצעים רב-שנתיים מתוארכים. אמתו עם סוכן ביטוח מורשה, עם שמאי מחוז St. Lucie ועם המקורות שלמטה. ההפניות הן כפי שנבדקו ב-24 באוקטובר 2026. ויליאם מרצ'נט, סוכן נדל"ן (REALTOR®), RE/MAX Gold. כל משרד RE/MAX נמצא בבעלות עצמאית ומופעל באופן עצמאי. Equal Housing Opportunity (שוויון הזדמנויות בדיור).

מקורות

Previous
Previous

עדכון שוק הנדל"ן ב-Port St. Lucie, ספטמבר 2026: מחירים, היצע וזמן עד מכירה

Next
Next

Sailfish Point מול Admirals Cove: פתחי ים, גולף, מרינות, דמי חבר ומסים בהשוואה